Deloitte: Genç koleksiyonerlerin NFT’lerle bağı güçlü

Genç koleksiyonler, blockhain ve yapay zekanın sanat dünyasında köklü değişikler yaratacağına inanıyor.

Küresel danışmanlık şirketi Deloitte’in yaptığı bir araştırma, 35 yaş altı genç koleksiyonerlerin blockchain teknolojisi, büyük veri ve yapay zekanın sanat dünyasında değişiklik yaratacağına inandığını ortaya koydu.

Art & Finance raporuna göre, COVID-19 ile birlikte genç koleksiyonerlerin yüzde 86’sının sanat ürünleri ve yatırımlarına ilgisi arttı.

Ankete katılan genç koleksiyonerlerin yüzde 85’i blok zinciri teknolojisinin şu anda işin yürütülme şeklini değiştirebileceğini belirtti. Genç koleksiyoncuların büyük veri, analitik ve yapay zekanın sanat üzerinde bir etkisi olacağına inanıyor.

Araştırmada, genç koleksiyonerlerin yüzde 64’ü NFT’lere güçlü bir ilgi duyduğunu belirtirken, yüzde 43’ü sanat eserleriyle bağlantılı kısmi yatırımlarla ilgilendiğini belirtti.

“Piyasa oyuncuları yeni nesli dinlemeli”

Deloitte Sanat ve Finans Koordinatörü Adriano Picinati di Torcello, “Genç koleksiyonerler, finansal getiriler, sosyal etki yatırımları ve dijital çözümlerle daha fazla ilgileniyor. Piyasa oyuncuları, sanat ve varlık yönetimi endüstrisinin geleceğini şekillendirecekleri için yeni nesli dinlemeli.” değerlendirmesinde bulundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir