Cardano ağı için 100 milyon dolar yatırım

Cardano’nun kurucuları arasında yer alan küresel blockchain şirketi EMURGO, Cardano (ADA) ağına 100 milyon dolar yatırım yapacağını duyurdu.

Yatırım, Cardano ağının merkezi olmayan finans (DeFi) ve NFT yeteneklerini geliştirmek için kullanılacak. Para ayrıca blockchain eğitimine de harcanacak.

Yeni yatırımın iki şekilde değerlendirileceği belirtildi. Bunlardan ilki merkezi olmayan finansal hizmetler (DeFi) inşa edenler de dahil olmak üzere çeşitli Cardano odaklı girişimlere ve yazılım şirketlerine tohum yatırımı şeklinde destek verilecek. NFT projeleri, blok zinciri eğitim araçları gibi Cardano’da çözüm ve hizmetlerin oluşturulmasını kolaylaştırmak için gelişmiş pazarlara hitap edecek.

EMURGO Africa olarak adlandırılan diğer aşama ise blok zincirinin işlevselliği konusunda eğitim vermeyi ve 300’den fazla yeni başlangıç ​​işletmesi oluşturmaya yardımcı olmayı amaçlıyor. Açıklamada, Cardano’nun Afrika pazarında önde gelen teknolojik standart olarak kabul edilmesinin amaçlandığı ifade edildi.

ADA’nın kurucusu Charles Hoskinson, “EMURGO’nun yatırımları, Cardano ekosisteminin geleceğini şekillendirmeye, dünya çapında akıllı sözleşme yeteneklerini ve ortaklıklarını büyütmeye yardımcı olacak.” ifadelerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir