Canva, değerini 5 ayda iki katına çıkardı: 40 milyar dolar

Online tasarım platformu Canva, 200 milyon dolar daha yatırım aldı. Şirketin değerlemesi son beş ayda iki katına yükselerek 40 milyar dolara ulaştı.

T. Rowe Price liderlik ettiği yatırım turuna Franklin Templeton, Sequoia, Bessemer Venture Partners, Greenoaks Capital, Dragoneer, Blackbird, Felicis ve AirTree katıldı.

2013 yılında Sidney’de Melanie Perkins ve Cliff Obrecht tarafından kurulan Canva, özgeçmiş, takvim, video gibi birçok tasarım aracını içeren bir platform. Ücretsiz ve premium kullanımını bulunan platform, online bir şekilde grafik-tasarım işlemlerinin halledilmesini sağlıyor.

190 ülkede 60 milyondan fazla kullanıcı bulunan platformun Zoom, Salesforce, Paypal, Marriott ve American Airlines gibi dev müşterileri bulunuyor.

Servetinin yüzde 30’unu hayır kurumları ile paylaşmayı planlayan şirket, değerlemesi ile ‘en’ler listesinde ilk sıralarda yer alıyor. CB Insights’a göre Canva; ByteDance, Stripe, SpaceX ve Klarna’nın ardından dünyanın beşinci en değerli şirketi konumunda bulunuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir