Can Bonomo NFT satışı nerede olacak? Can Bonomo NFT nasıl alınır?

Açılımı Non Fungible Token yani “Değiştirilmesi Mümkün Olmayan Dijital Varlık” anlamına gelen NFT, hem dünyada hem de ülkemizde hızla yaygınlaşıyor. Bu akıma en son katılan ünlülerden olan Can Bonomo, geçtiğimiz günlerde sosyal medyasından NFT satışı yapacağını duyurdu. Peki, Can Bonomo NFT satışı nerede olacak? Can Bonomo NFT nasıl alınır?

Sanat dünyasından birçok ünlü ismin NFT pazarına giriş yaptığı biliniyor. Ünlü komedyen ve yapımcı Cem Yılmaz, Camdaki Kız, Nurgül Yeşilçay, Mesut Özil gibi isimlerden sonra Can Bonomo da bu akıma katıldı. İşte konu ile ilgili tüm detaylar…

Can Bonomo NFT satışı nerede olacak?

Can Bonomo, Anakronizm temalı NFT koleksiyonunu yakında OpenSea üzerinden satışa sunacağını duyurdu. Geçtiğimiz günlerde ‘Dağ’ şarkısıyla sevenlerinin karşısına çıkan ünlü şarkıcı, ‘Anakronizm’ temalı NFT koleksiyonundan küçük bir spoilerı sevenleri ile paylaştı. Ayrıca sosyal medya paylaşımında, koleksiyonu OpenSea platformu üzerinden Ethereum ile satışa çıkaracağını belirten şarkıcı, tarih ise paylaşmadı.

Ressam yeteneği olduğu bilinen Can Bonomo, 2015 yılında ilk kişisel resim sergisini düzenlemişti. NFT koleksiyonuyla aynı ada sahip “Anachronismus” sergisi; dijital baskı, illüstrasyon, yağlı boya, duvar boyası gibi farklı teknikleri bir araya getirmekle beraber birbirlerinden kronolojik ve tarihsel olarak bağımsız olan objeleri kendi yorumuyla 1 ay boyunca gösterildiği biliniyor.

Can Bonomo NFT nasıl alınır?

Ünlü sanatçı, NFT alışveriş platformu OpenSea’de NFT koleksiyonu satacağını kendi instagram hesabından duyurdu. Satın almak isteyenlerin bu OpenSea üzerinden alabilecekleri belirtiliyor. Ayrıca sosyal medyada yapılan açıklamaya binlerce beğeni geldi. Can Bomono’nun NFT sektöründe başarılı olup olamayacağı ise şimdiden bir tartışma konusu oldu. Ünlü şarkıcının NFT koleksiyonunda yer verdiği Napolyon fotoğrafı, yıllar önce açtığı sergideki resimle birebir aynı. Can Bonomo, Anakronizm temalı sergisinde Napolyon’un telefonla konuşurken tasvir edildiği bir resmi insanların beğenisine sunmuştu. Bu bağlamda Bonomo’nun OpenSea’da satışa sunacağı NFT’lerinin, resim sergisindeki çalışmalardan oluşacağı tahmin ediliyor.

Ülkemizi 2012 Eurovision Şarkı Yarışmasında, ‘Love Me Back’ şarkısıyla temsil eden Can Bonomo, NFT koleksiyonunun yakında geleceğinin söyledi ancak tam bir tarih vermedi. Koleksiyon yayınlandığında, ülkemizde hızla büyüyen NFT pazarına yeni bir ünlü isim daha katılmış olacak. Ayrıca, özellikle Anakronizm temalı çalışmalara merakı olanlar için çok güzel bir alternatif olacak gibi görünüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir