BtcTurk’te erişim sorunu: Şirketten yeni açıklama geldi

Türkiye’nin önde gelen kripto para borsalarından biri olan BtcTurk’un internet sitesi ile mobil uygulamalarında erişim problemi yaşanıyor.

BtcTurk, servis sağlayıcıları kaynaklı teknik aksaklık nedeniyle BtcTurk web sitesi ve mobil uygulamalarında erişim kesintileri yaşandığını bildirdi.

BtcTurk’un internet sitesinde yer alan duyuruda “Servis sağlayıcılarımızdan kaynaklı teknik aksaklık nedeniyle BtcTurk web sitesi ve mobil uygulamalarında erişim kesintileri yaşanmaktadır. Teknik ekibimiz konunun en kısa sürede çözümlenmesi için çalışmalarını sürdürmektedir.” denildi.

Kripto borsası BitMEX, 268 yıllık Alman bankasını satın alıyor

Yeni açıklama: Sorunun 2 saat içerisinde çözülmesi öngörülüyor

BtcTurk Destek hesabından saat 09:52’de yapılan yeni açıklamada yaşanan aksaklığın 2 saat içerisinde giderileceği belirtildi. Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Teknik ekibimiz, #BtcTurk web sitesi ve mobil uygulamalarında yaşanan erişim kesintilerinin yaklaşık 2 saat içerisinde sona ereceğini öngörmektedir. Kullanıcılarımız hesaplarına öncelikle geçici olarak “Emir İptal” modunda ulaşabilecek ve tüm varlıklarını görüntüleyebileceklerdir. Sabrınız ve anlayışınız için teşekkür ederiz.”

Kerem Tibuk: Endişlenecek bir durum yok

BtcTurk kurucusu Kerem Tibuk ise Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “Microsoft Azure kaynaklı teknik aksaklık nedeniyle BtcTurk web sitesi ve mobil uygulamalarında erişim kesintileri yaşanmaktadır. Teknik ekibimiz ve Azure Mühendisleri konunun en kısa sürede çözümlenmesi için çalışmalarını sürdürmektedir. ” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir