Microstrategy, 1 milyar dolar Bitcoin satın aldı. şirket şu anda 90.000’den fazla BTC’YE sahip!

Microstrategy, 1.026 milyar dolarlık ek bir bitcoin satın aldı ve biriktirdiği toplam bitcoin sayısını yaklaşık 90.531’e yükseltti. CEO’su, şirketinin kurumsal analitik yazılım işini büyütmek ve “bitcoin satın almak ve tutmak ” için iki kurumsal stratejisine odaklanmaya devam ettiğini açıkladı.”

Microstrategy’nin Hazine Rezervlerinde şu anda 2 milyar dolardan fazla Bitcoin değerinde
Microstrategy Inc. Çarşamba günü yaptığı açıklamada, “ücretler ve masraflar da dahil olmak üzere, bitcoin başına yaklaşık 52.765 $’ lık bir ortalama fiyatla yaklaşık 1.026 milyar dolar nakit için yaklaşık 19.452 bitcoin satın aldı.”Duyuru devam ediyor:

24 Şubat 2021 itibariyle, şirketin 23,985 bitcoin başına yaklaşık $milyar 2.171 yaklaşık $ortalama satış fiyatı, ücretler ve masraflar dahil toplam satın alma fiyatı elde edilen 90,531 yaklaşık bitcoins, toplam tutar.

Şirket, geçen hafta ek bitcoins satın almak için tamamladığı 1.05 milyar dolarlık konvertibl banknot teklifinden elde edilen geliri kullandı.

Bitcoin yanlısı CEO’su Michael Saylor, şirketinin “kurumsal analitik yazılım işimizi büyütmek ve bitcoin’i satın almak ve tutmak için iki kurumsal stratejimize odaklanmaya devam ettiğini ” açıkladı.”

Microstrategy, şirketin sahip olduğu bitcoin miktarı, “dünyanın en yaygın olarak kabul edilen kripto para birimi olan bitcoin’in güvenilir bir değer deposu olarak hizmet edebileceğine olan inancını” doğruladı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*