Etsy neden Bitcoin’i ödeme olarak kabul etmiyor ?

Etsy A. Ş. geçen yıl güçlü bir gelir artışı bildiren, pandeminin ortasında e-ticarette bir artışın yanı sıra, bitcoin’i en azından şimdilik önde gelen e-ticaret web sitesinde ödeme olarak kabul etme niyetinde değil. Etsy Başkanı ve CEO’su Josh Silverman’a göre, daha fazla insan dijital para birimini satın alana ve kullanana kadar, Bitcoin ödeme entegrasyonunun web sitesi için çok yararlı olacağını düşünmüyor.

Ancak, son altı ila yedi yıldır Bitcoin tuttuğunu itiraf eden İcra Kurulu Başkanı, varlığın “ilginç” bir değer deposu olabileceğine inanıyordu. CNBC Squawk Box ile yapılan son röportajda Silverman, varlık hakkındaki tutumunu açıkladı:

Bitcoin’i 6-7 yıldır ilginç bir depolanmış değer olabileceğini düşündüğüm teoriye dayandırdım.

Bir gün ilginç bir ihale olabilir. Gerçekten yararlı olduğunu düşünmeden önce satın almak ve sahip olmak için çok daha fazla insana ihtiyacımız var

Etsy şu anda Bitcoins’i kabul etmese de, kullanıcılar kripto ödemelerini kabul etmenin bir yolunu bulmuş gibi görünüyor. Popüler bir kripto etkileyicisi, bazı kullanıcıların Bitcoin’i kabul edecek kullanıcılarla bağlantı kurmak için ‘diğer’ ödeme yöntemini nasıl kullandıklarına dikkat çekti. Müşteriler genellikle BTC’DE ödeme yapmayı tercih ettiklerini ve müşteriyle doğrudan bir Bitcoin ödeme adresi ve tutarı ile iletişime geçtiklerini not eder.

Bu, şirketin varlığı web sitesinde bir ödeme seçeneği olarak entegre etmesi durumunda yeni bir pazara girebileceğini göstermektedir.

Dahası, kripto para birimlerinin kullanıcı tabanı sadece 106 milyon küresel kripto kullanıcısı ile Ocak 2021 itibariyle büyüyor. Kriptografinin benimsenmesindeki artış, bazı kurumların ödeme ağını entegre etmesini zaten etkiledi. Son zamanlarda 800.000 $BTC bağış almak için bir Bitcoin cüzdanı Kuran Massachusetts merkezli bir hastanede olduğu gibi.

Aslında, birçoğu, Bitcoin’i ana akım benimsemeye doğru iten Tesla, MasterCard ve BNY Mellon Bank gibi firmaların, firmaların BTC yatırım stratejilerini yansıtmak için başkalarını çekeceğine inanıyor.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*