Elon Musk, en son tweet’lerle BTC’YE zarar vermiş olabilir

Elon Musk … kararını veremiyorsun, değil mi? Bir dakika, bitcoin’in üzerindesiniz ve piyasa değeri ile dünyanın bir numaralı dijital para birimine milyarlarca dolar yatırım yapıyorsunuz. Bir sonraki dakika, varlık için iyi çalışmayan bir şey söylüyorsunuz ve her tüccar – kendiniz de dahil olmak üzere – bir miktar kayıp yaşıyor.

Elon Musk potansiyel olarak BTC fiyatında bir düşüşe neden oldu
Bu, bitcoin’in fiyatının 24 saat boyunca yaklaşık yüzde on oranında düştüğünü gördüğü geçen hafta sonu piyasa düşüşünün ardındaki durumdur. SpaceX ve Tesla gibi mega şirketlerin arkasındaki Güney Afrikalı girişimci Musk, bir dizi tweette bitcoin’in fiyatının biraz “çok yüksek ” olduğunu iddia etti.”Doğal olarak, dünyanın birincil dijital para birimi bu ifadeye olumsuz tepki gösterdi ve varlığın fiyatının birim başına 56.000 $ ‘dan 53.000 $’ a düştüğünü gören bir düşüşe geçmesinden çok uzun sürmedi.

Musk, bitcoin ve kriptoyu tartışmak için her zaman oradaydı, ama bazen, yapacak daha iyi bir şeyi olmadığı için hissediyor. Bir an, varlığın en büyük kurumsal alımlarından birini yapıyor. Sonra, bitcoin’in “onun güvenli kelimesi değil” ya da yatırımcıların ve tüccarların kafalarını kaşıdığını ve ” Ha?”

Bu o zamanlardan biri gibi görünüyor. Bu tür tweet’lerin amacı neydi? Elbette, şimdiye kadar Musk, bitcoin gibi varlıklar üzerinde ağır bir kontrole sahip olduğunu ve gelecekte nereye gittiklerini fark ediyor. Sözleri genellikle madeni para ve birçok kripto kuzeni üzerinde büyük bir etkiye sahip olabilir ve BTC fiyatının düşüp düşmeyeceği veya yükselip yükselmeyeceği üzerinde bir etkiye sahip olabilir.

BTC fiyatındaki “tweet saldırısı” nın yanı sıra Musk, piyasa değeri ve bitcoin’in bir numaralı rakibi olan dünyanın en büyük ikinci kripto para birimi olan Ethereum’u hedeflemek için de hızlıydı. Para biriminin fiyatının “aşırı” olduğunu ve jeton başına 1.900 dolardan fazla yeni bir Tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştığını belirtti. Her iki durumda da, Musk’un sözlerinin, kendi yatırımlarının şu anda acı çekmesi nedeniyle ters bir etkisi varmış gibi görünüyor.

150 milyon dolarlık bir kayıp mı?
Son zamanlarda, başkanlık ettiği elektrikli otomobil şirketi bu varlığın 1,5 milyar dolara kadar satın aldı. Eğer bitcoin basın zamanında yüzde on oranında düşerse, bu Musk’un 150 milyon dolar kadar kaybettiği anlamına gelir.

İyi haber şu ki, para birimi zaten biraz iyileşti. Bazı medya kuruluşları, para biriminin 50.000 $ ‘lık çizginin altına düştüğünü ve kısa bir süre için birim başına 47.000 $’ a kadar işlem gördüğünü bildiriyor. Bu nedenle, bu kadar hızlı bir şekilde 6.000 dolar daha kazanmış olması olumlu bir işarettir. Belki de bu tweetler potansiyel olarak kaybolabilir ve BTC hızlı bir şekilde yerini alabilir, ancak bu muhtemelen BTC’NİN fiyatının yüksek kalmasını isteyen insanlar için bir ders olarak hizmet etmelidir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*