Bitcoin Satışı Bitti mi, Son Durum Ne?

Bitcoin, üçüncü kez $44K-$45K seviyesinde önemli bir destek seviyesini yeniden test ediyor.

BTC / USD çifti, kayıpların bir kısmını temizlemeden önce bitstamp’ta 44.000 $ ‘ın altına düştü ve tekrar 45.000 $’ ın üzerine çıktı.

Tam Bir Dinlenme!

Bazı analistler, fiyattaki en son düşüşün arkasındaki sebep olarak madencilerin satışlarında bir artış olduğunu belirtti.

Neyse ki, bu önemli destek seviyesinin üçüncü tekrar testi boğalar için gümüş bir astara sahip olabilir. Veri analitiği kaynağı Glassnote, günlük Bitcoin harcanan çıktı kar oranının (SOPR) “tam sıfırlama” gördüğünü belirtti.”

SOPR esas olarak harcanan çıktıların işlem sırasında kar veya zararda olup olmadığını gösterir. Bu önemli metrik, Eylül 2020’den bu yana ilk kez negatif çıktı. Başka bir deyişle, yatırımcılar şu anda Btc’yi ortalama olarak hafif bir kayıpla hareket ettiriyor ve bu da Glassnode’a göre kar alımının azaldığını gösteriyor.

Analistler, “toplamda, dün 243 milyon dolarlık bir zincir net kaybı gördük” dedi.

“Bu, Nisan 2020’ten bu yana en düşük günlük değer.”

Bu arada, trading suite Decent reader’ın kurucu ortağı ve Altın Oran çarpanı yönteminin mucidi olan popüler tüccar Philip Swift de SOPR kazasına dikkat çekti.

Bunu, geçen haftaki türev fonlama oranlarının sıfırlanması ile birlikte BTC fiyatı için potansiyel olarak yükseliş eğilimi olarak görüyor, çünkü bu tür olaylar daha önce yeni yükseliş trendlerinin başlamasıyla çakıştı.

“Kapı şimdi sıfırlandı (grafikte yeşil), yani satılan cüzdanlar artık bir kayıpta satılıyor” diye açıkladı:

“Bu, boğa piyasasında güçlü bir ‘dip satın al’ sinyalidir. Bu, sıfırlanan türev bulguların yanı sıra yükseliştir.”

Kapı en son beş ay önce Bitcoin’in 10.000 $civarında işlem gördüğü zaman yeşile döndü. O zaman, bu BTC’NİN yeni bir boğa piyasasını tetiklemesi için önemli bir engeldi. O zamandan beri, fiyat beş kattan fazla yükseldi ve tüm zamanların en yüksek seviyelerine yükseldi-yaklaşık 58.000 dolar.

Bununla birlikte, piyasa, tarihsel olarak kripto para birimleri ve genel olarak tüm pazarlar için düşüş gösteren Mart ayına girerken birçok tüccar temkinli olmaya devam ediyor.

Swift, özel yorumlarda” Mart ayının geleneksel pazarlarda güven eksikliği nedeniyle yavaş olabileceğini düşünüyorum, ancak genel olarak bitcoin yükselişindeyim ve önümüzdeki üç ay içinde önemli ölçüde daha yüksek olmasını bekliyorum ” dedi.

$ 44K-$ 45 K seviyesi önemli

Bu arada, Bitcoin tüccarları $ 44,000 – $ 45,000 seviyesini yakından takip ediyor. Örneğin, Trader WillyWoo, $45K seviyesinin çok güçlü bir destek olduğunu ve bu seviyenin altındaki herhangi bir düşüşün agresif bir şekilde satın alınmasını beklediğini söylüyor.

Buna ek olarak, on-chain analytics firması Sentiment’teki araştırmacılar, tüm kripto para birimi pazarının artık Bitcoin’in bu kilit seviyenin üzerinde tutulmasına bağlı olduğuna inanıyorlar.

“Şimdiye kadar kırmızı bir haftasonu geçirdim, tırmanış altcoins yapıyor vs geri yürüdü olduğu gibi Bitcoin ile ilgili en gözü ile değil,” dedi ve şunları ekledi:

“Tüm kriptoları izlemek için BTC için $44k destek seviyesine bir göz atın.”

Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler kesinlikle yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım tavsiyesi değildir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*