Bitcoin Mvrv Z-puanı nedir ve bu neden önemlidir? Yüksek Bir ATH nin Habercisi mi ?

Glassnode’un Bitcoin Mvrv Z-Score göstergesine göre, Bitcoin kırmızı bölgeyi geçmek üzere. BTC bu eğilimi en son gördüğünde, mevcut fiyatından iki kat daha fazla yükseldi.

Bitcoin Mvrv Z-puanı nedir ve bu neden önemlidir?
Bitcoin Mvrv Z-Score göstergesi genellikle bir varlığın değer düşüklüğü veya aşırı değerlenip değerlenmediğini ölçmek için kullanılır.

Bu gösterge aşağıda gösterilen kırmızı bölgenin tepesine ulaştığında, piyasanın aşırı değerlendiğini gösterir.

Şu anda, BitcoiN Mvrv Z-Score göstergesi kırmızı bölgeye girmek üzere. Önceki döngüde olduğu zaman, BTC bundan sonra iki kattan fazla yükseldi.

Glassnode araştırmacıları açıklıyor:

“Mvrv-Z puanı, bir varlığın piyasa değeri ile gerçekleşen değer arasındaki sapmanın altını çizdiği gibi,” gerçeğe uygun değerine ” göre aşırı değerlendiğinde veya düşük değerlendiğinde değerlendirmek için kullanılır. Piyasa değeri, gerçekleşen değerden önemli ölçüde daha yüksek olduğunda, tarihsel olarak bir pazar tepesi (kırmızı bölge), tersi ise piyasa diplerini (yeşil bölge) belirtmiştir.”

Bu eğilim, bir boğa döngüsü sırasında Bitcoin’in aşırı alım yapması nedeniyle oluşur. Ancak, aşırı alım bölgesine ulaştıktan sonra sık sık uzanır, çünkü kaçırılma korkusu (FOMO) devam eder.

BTC önceki döngüleri takip ederse, baskın kripto para biriminin fiyatı yıl sonuna kadar 100.000 $ ‘ a ulaşabilir, bu da en önde gelen yatırımcıların fiyat tahminidir.

“LilMoonLambo” takma isimli bir iş adamına göre:

“$BTC, Aralık 2017’den bu yana ilk kez kırmızı bölgeye geçiyor 2017’de kırmızı bölgeyi ilk kez test ettiğimizde 2x daha pompaladık. benzer bir şeyi tekrar görebilir miyiz?”

 

Peki şimdi neler olacak ?

Kısa vadede, Bitcoin’in bir destek alanına dönüşen $ 54,000 seviyesinin üzerinde kalması önemlidir.

BTC’NİN fiyatı bir gecede 54.000 $ ‘ a düştü ve bir likidite alanına dokundu. Bu bölgeden gelen güçlü toparlanma, piyasada güçlü bir alıcı talebi olduğunu göstermektedir.

Stablecoin girişleri artıyor ve Coinbase primi geri döndü. Bu iki faktörün kombinasyonu, Bitcoin boğa trendinin sağlam olduğunu gösteriyor.

Evet boğa eğilimi muhtemelen devam edecek.

BTC şu anda fiyat keşfinde, bu da tüm zamanların en yüksek seviyelerini yapmaya devam ettiği anlamına geliyor. Bir üst oluşturduğunda, BTC’NİN $54,000 seviyesini ve $50,000 seviyesini anahtar makro destek alanları olarak savunması önemlidir.

Yazımız Yatırım Tavsiyesi içermez, lütfen profesyonel yatırımcılardan destek alınız.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*