Bitcoin Madencilerinin Pozisyonu Tam Anlamıyla Pozitife Döndü.

bitcoin-madencileri

Bitcoin Düşüş Trendinde
Bir hafta daha çalkantılı piyasa oynaklığından sonra, kripto para piyasası, Bitcoin (BTC) ve akranlarının son yüksek seviyelerden yaklaşık %25 oranında düştüğü için ciddi düşüşler gördü. Bu satış, birçok spekülatörü ve tüccarı şaşırttı ve piyasada panik tepkisine neden oldu.

Kripto korku ve açgözlülük Endeksi, 94 olan haftalık en yüksek seviyesinden daha mütevazı bir puan olan 55’e kaydı. Bununla birlikte, analistler, bitcoin’in sert destek seviyeleri etrafında sağlamlaşacağı için küçük düzeltmelerin hem gerekli hem de organik olduğunu yinelediler.

Madencilerin Net Pozisyon Değişimini Analiz Edelim.

btc-madencilerinin-pozisyonu-pozitife-dondu-analiz

Geçen yılın Aralık ayının sonundan bu yana ilk kez, Bitcoin madencilerinin net pozisyonundaki değişim tekrar pozitif oldu. Bazı analistler, madencilerin bu yenilenmiş birikimini, son satış baskısının düşebileceğini gerekçe göstererek, yükseliş göstergesi olarak gördüler. Yine de, madencilik havuzlarından satışların azalmasının Bitcoin’in fiyatı üzerinde gözle görülür bir etki bırakıp bırakmayacağı belli değil.

btc-madencilerinin-pozisyonu-pozitife-dondu-analiz-1

Tarihsel olarak, Bitcoin fiyatı ile madenci davranışı arasında çok az korelasyon olmuştur. Bir Kripto analiz şirketi olan Clain’in araştırması bu iddiayı daha da destekliyor. Fiyat hareketi ile madencilerin borsalara sattığı Bitcoin hacmi arasında–en azından 2019’a kadar-kanıtlanmış bir istatistiksel anlamlılık yoktu.

Tespit edebildiğimiz tek büyük korelasyon, USD akış değeri ile BTC fiyatı arasında bir korelasyondu. USD akış değişkeni BTC fiyatının bir türevidir, bu nedenle BTC fiyatının kendisini büyük ölçüde etkiler ve bu nedenle adil bir ilişki için durmayacaktır. Bu güçlü korelasyonu göz ardı ederek, ilginç bir anlayışa sahip değiliz.”

Pozitif net pozisyonların, madencilerin Bitcoin’in mevcut fiyat seviyelerini göz ardı ettiğinin bir işareti olması kesinlikle mümkündür. Tesla, Square ve MicroStrategy gibi daha fazla şirket bilançolarına Bitcoin eklediğinde, kripto para birimi alanı ve ana akım kabulü için gelecekteki büyüme umutları neredeyse taşlanmış gibi görünüyor.

Bununla birlikte, tarihsel verilere ve geçmiş araştırmalara dayanarak, madencilerin ani birikiminin doğrudan başka bir koparma mitingi için bir katalizör görevi göreceğini varsaymak bir hata olacaktır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*