Bitcoin ilk kez 29 bin dolara ulaştı ve Hodler’ın Yeni Yıl için 30 bin dolar umudunu artırdı.

Bitcoin (BTC) fiyatı Çarşamba akşamı ilk kez 29.000 $ ‘ I geçti ve günün erken saatlerinde tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştıktan sonra rekor bölgeye doğru ilerledi.

Günün dalgalanmasıyla birlikte, önde gelen kripto para birimi, hafta sonu rekor kıran bir koşunun ardından Pazartesi günü ve Salı gününün çoğunda nefesini yakaladıktan sonra hızlı yükseliş hızına devam etti.

Bitcoin fiyatları son 24 saat içinde %5.28 artışla 29.280.05 $ ‘lık bir yüksekliğe ulaştı ve daha sonra 29.231.01 $’ a geri döndü. Bitcoin fiyatı şu anda bugüne kadar %300’den fazla arttı ve hiç şüphesiz, kripto çevrelerinde “HODLers” olarak bilinen kripto para birimi sahiplerinin zihninde 30.000 $ ‘ lık bir vizyon ortaya koyuyor.”

Londra merkezli prime brokerage Bequant’ın araştırma Başkanı Denis Vinokourov, coindesk’e daha önce verdiği demeçte,” beklenen perakende akış dalgası gerçekleşirse, yeni yıla girerken bitcoin’in 30.000 $ ‘ı aşmasını beklerdim” dedi.

Kurumsal yatırımcıların bu rekor kıran koşuyu yönettiği düşünülüyor. Bunlar arasında: Anthony Scaramucci’nin Skybridge Capital’i (Aralık ayında 25 milyon dolar); MassMutual (Aralık ayında 100 milyon dolar); ve Guggenheim (5 milyar dolarlık makro fonunun %10’una kadar).

Yılın sonunda, bazı Fon Yöneticileri de bitcoin satın alabilir, böylece gelecek yıl 2020’de hangi fiyata yaptıklarını söylemeyi ihmal ederken yeterince akıllı olduklarını gösterebilirler. Bu Wall Street “pencere soyunma” olarak adlandırılır.

Buna ek olarak, ABD Federal rezervi, diğer Merkez bankalarıyla birlikte, pandeminin en kötü ekonomik etkilerini önlemeye çalışırken, ABD Başkanı Donald Trump Kongre’yi daha büyük teşvik kontrollerinin verilmesine izin vermek için zorluyor. Bu eylemler birçok kişi tarafından enflasyon için potansiyel katalizörler olarak görülüyor ve her ikisi de bitcoin için olumlu olabilecek ABD doları için kötü.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*