Bitcoin ETF Yarışı Amerika Birleşik Devletleri’nde Isınıyor.

İhraççı tarafından uygun bir şekilde “Equity PLUS Bitcoin ETF” olarak adlandırılan yeni bir borsa yatırım fonu, varlık yönetimini basitleştiriyor, yatırımcılara alışılmışın dışında bir hisse senedi ve kripto karışımı sunmak istiyor. Bununla birlikte, ilk olarak, ABD Menkul Kıymetler ve borsa Komisyonu’ndan (SEC) onay alması gerekir.

Sec ile yapılan bir prospektüse göre, fon, Gri tonlamalı Bitcoin Trust’taki (GBTC) hisselerinin yüzde 15’ini koyarak bitcoin’e dolaylı olarak maruz kalacak.

Simplify, GBTC hisselerinin risk faktörlerinden biri olarak prim veya indirim ile işlem yapma eğiliminden bahseder. Önerilen ETF, yıllık yönetim ücretinin yüzde 0,50’sini talep edecektir. Minimum yatırım gerekli değildir.

Bank of New York Mellon Corporation, ETF’NİN koruyucusu olarak hareket ediyor. U. Today tarafından bildirildiğine göre, Amerika’nın en eski Bankası Bitcoin’in geçen ay işine entegre edileceğini açıkladı.

SEC zaman alıyor

Şu anda, 49 milyar dolarlık yatırım yönetimi firması VanEck ve Stone Ridge Asset Management’ın NYDİG tarafından sunulanlar da dahil olmak üzere birkaç giden Bitcoin ETF teklifi var.

SEC, şimdiye kadar, Winklevoss ikizleri tarafından 2016’da açılan da dahil olmak üzere bir Bitcoin ETF başlatma girişimini engelledi.

Başkan Joe Biden’in kripto meraklısı SEC Başkanı, adaylığı yakın zamanda ABD Ticaret Odası tarafından onaylanan Gary Gensler, Senato tarafından henüz onaylanmadı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*