Bitcoin, 40 bin doların üzerine çıktı

btc-40bin-dolar

BTC, geçen ayın başlarında ki tüm zamanların en yüksek seviyesine geri döndü.

Bitcoin (BTC) fiyatı Cumartesi günü 40.000 $ ‘ ın üzerine çıktı, çünkü önde gelen kripto para birimi Ocak ayı başlarında tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştığından beri neredeyse tüm kayıplarını geri aldı.

BTC, 40.538.66 $ ‘a ulaştı ve daha sonra 40.272.56 $’ a geri döndü ve son 24 saat içinde %4.91 arttı ve Ocak ayında belirlenen 41.962.36 $ ‘ lık tüm zamanların en yüksek seviyesine geri döndü.

Bu yüksekliğe ulaştıktan sonra, değerinin yaklaşık üçte birini (%31.25) ve tüm etkileyici yıllık kazançlarını kaybettikten sonra, Ocak ayında 28.845.31 $ ‘ a düştü.

Bir hafta kadar yana doğru hareket ettikten sonra, son yedi gün içinde BTC, bugünkü yükselişiyle sonuçlanan bir dizi ile yukarı doğru hareket yaptı. Btc’nin yıllık kazancı %36.91 ve Ocak ayına göre %39.72 arttı.

Bu son koşuyu sürdürmeye yardımcı olan, 150 milyar dolarlık yatırımcı parasını yöneten ray Dalio’nun Bridgewater Associates ve Miller Opportunity Trust gibi kurumsal paraya ilgisinden dolayıdır. Ayrıca Micro Strategy dünyasından bir destek alıyor olabilir.

Kantitatif ticaret firması QCP Capital’den haftalık bir yatırımcı notu Cuma günü yaptığı açıklamada, “bridgewater’ın geçen hafta yayınlanan makalesi, özel altın sahiplerinin BTC’YE geçmesi durumunda BTC fiyat tahminlerini gösteren bir duyarlılık analizine sahipti ” dedi.

“Altın sermayesinin %50’sinin btc’ye taşınması durumunda, bu bir BTC’nin 85.000 $ ‘ lık bir fiyata ulaşmasıyla sonuçlanabilir.”

Bunun altcoinlere etkisi nasıl olacak, ilerleyen günlerde göreceğiz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*