Bittrex güvenilir mi, nerenin borsası? Bittrex para çekme nasıl yapılır?

Kripto yatırımcıların bir kripto borsasına üyelik kaydı yapmadan önce en çok araştırdıkları konuların başında o borsanın güvenilirliği geliyor . Peki, son günlerde Bitci ile anlaşma sağlayan Bittrex güvenilir mi, nerenin borsası? Yatırım yapacak kişiler için Bittrex para çekme nasıl yapılır? İşte kripto para borsası hakkında tüm merak edilenler…

Kripto para yatırımcılarının en çok araştırdığı konuların başında güvenilirlik konusu geliyor . Bu bağlamda zaman zaman ülkemizde de yaşanan dolandırıcılık faaliyetleri yatırımcıları temkinli davranmaya ve daha fazla araştırma yapmaya yöneltiyor . Peki, Bittrex yatırımcıların güvenini sağlayacak neler yapıyor?

Bittrex güvenilir mi, nerenin borsası?

Öncelikle Bittrex, kripto para ticareti konusunda uzmanlaşmış ve ABD merkezli bir kripto borsası olarak karşımıza çıkıyor. Aynı zamanda Şubat 2014’te Micosoft, Amazon ve BlackBerry’nin eski siber güvenlik mühendisleri olan Bill Shihara, Richie Lai ve Rami Kawach tarafından kurulmuş olması kuruluşundan bu yana önemli isimlerin yer aldığı bir borsa olmasını sağlıyor. Bittrex, çok çabuk büyüyerek kripto ticareti alanındaki bilinen bir borsa haline geldi. Hala düzenleyici onayı bekleyen oto düzenleme modeli kullanıyor (Güvenilir Sistemler Yasasına Dayanan İşlem Sistemleri “Blockchain Yasası”). Öte yandan borsanın tüm müşterileri Müşterinizi Tanıyın (KYC) ve Kara Para Aklanmanın Önlenmesi (AML) prosedürlerine tabi tutuluyor. Hız ve verimliliğin yanı sıra, Bittrex yatırımcılarına sağladığı güven hissi ile karşımıza çıkıyor . Borsa, güvenli coin hareketlerini soğuk cüzdanlardan sıcak cüzdanlara yönlendiren “esnek, çok aşamalı bir cüzdan stratejisi” kullanıyor .

Ayrıca, Bittrex alan adlarının tam SSL şifrelemesini kullanıyor, yani yatırımcıların borsaya gönderdiği tüm veriler güvende oluyor. Hemen hemen tüm borsalarda olduğu gibi, iki faktörlü doğrulamayı etkinleştirerek kullanıcıların Google Authenticator aracılığıyla hesaplarına güvenli bir şekilde giriş yapmalarını sağlıyor.

Bittrex para çekme nasıl yapılır?

Yatırımcılar mevcut Bittrex hesabınıza para yatırmak için mevcut kripto cüzdanınızdan transfer gerçekleştirebiliyor veya fiat depozitosu yapabiliyor . Borsa iki tür fiat depozitosunu destekliyor:

● Banka kartı aracılığıyla (sadece VISA)

● Banka havalesi aracılığıyla (normal ya da SEPA)

Buna ek olarak, geçerli bir kimlik (örn. pasaport), yakın tarihli bir faturanın veya hesap özetinin bir kopyası ve net bir selfie gerektiren “doğrulanmış” bir hesabın olması gerekiyor.

Fiat ara çekme işlemleri için yatırımcının Bittrex hesabına bağlı onaylanmış bir banka hesabı olması gerekiyor. Doğrudan banka hesabına fiat para çekme işlemi 10 gün kadar sürebiliyor. Minimum para çekme miktarı 50 USD ve 50 USD karşılığı şeklinde. Bittrex, fiat para çekme işlemleri için herhangi bir ücret talep etmiyor. Ancak, yatırımcının kullandığı banka ek ücret alabiliyor, bu nedenle yatırımcının önceden kontrol etmesi gerekiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir