Bitcoin’de 8 yıllık bekleyiş mutlu sonla bitti

Kripto para yatırımcılarının yıllardır beklediği Bitcoin ETF’inin yarın işlem görmeye başlayacağı bildirildi. Böylece yatırımcılar kripto para almadan Bitcoin’de pozisyon alabilecek.

New York Times’ın haberine göre, ProShares’in Bitcoin vadelilerine endeksli borsa yatırım fonu yarın New York Borsası’nda (NYSE) işlem görmeye başlayacak.

Borsa yatırım fonu ile yatırımcılara doğrudan kripto para satın almadan Bitcoin’de pozisyon alma imkanı verecek.

40 başvuru daha onay bekliyor

SEC’in ProShares Bitcoin Borsa Yatırım Fonu’na geçen hafta onay verdiği bildirilirken, 40 kadar kripto para borsa yatırım fonu hala onay bekliyor.

Öte yandan bir süredir SEC’ten beklenen Bitcoin ETF onayına ilişkin pozitif gelişmelerin etkisiyle Bitcoin, cuma günü 6 ay sonra ilk kez 60 bin doları aşmıştı.

Shiba Coin neir? Shiba Inu (SHIB) nasıl alınır?

İlk başvuru 2013’te yapıldı

Bitcoin ETF’i oluşturmak için ilk adım 2013 yılında atılmıştı. Başvuru, Facebook Inc.’ye kendi fikirlerini çaldığı iddiası ile açtıkları dava ile tanınan ikiz kardeşler Cameron ve Tyler Winklevoss tarafından yapılmıştı. SEC, dolandırıcılık ve manipülasyon endişelerini işaret ederek başvuruları reddetmişti.

6,7 trilyon dolar büyüklüğündeki ETF sektörü, yaklaşık 10 yıldır Bitcoin ETF başvurularının onaylanması için kampanya yürütüyordu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir