Binance token expired ne demek? Binance token expired hatası nedir?

Dünyada en fazla kullanıcı sayısına sahip olan kripto para borsası Binance’ı kullananlar mobil uygulama üzerinden giriş yapmak istediklerinde dönem dönem “token expired” hatası ile karşı karşıya kalabiliyorlar. Peki, tam olarak Binance token expired ne demek, kullanıcıların karşılaştığı token expired hatası nedir?

Popüper kripto para uygulamalarından Binance dünyada 10 milyondan fazla kullanıcıya sahip. Türkiye’deki müşterileri için de  Binance TR uygulamasını geliştiren şirket bu sayede Türk Lirası ile işlem yapma olanağı da sağlamıştı. Binance TR üzerinden Türk Lirası ile işlem gerçekleştirdikten sonra Binance Global uygulamasına coin ya da token transferi gerçekleştirilebiliyor, kullanıcılar hesap birleşimi de yapabiliyor.

Binance global uygulamasına giriş yapmak isteyen kullanıcılar dönem dönem uygulamada “token expired” hatası ile karşı karşıya kalıyorlar. Bu hata sonrasında kullanıcı bilgilerini yeniden girmek zorunda kalan kullanıcılar hatanın nedeniyle ilgili araştırmalarını sürdürüyor.

Binance token expired hatası nedir, ne demek?

Mobil uygulamaya girişte karşılaşılan token expired hatasının iki ana nedeni olabilir. İlki uzun süre giriş yapılmadığı için karşılaşılan “biletin süresi doldu” yani bir nevi “oturum süreniz doldu” hatası olarak kabul edilebilir. Burada Binance’ın amacı uzun süre işlem gerçekleştirmeyen kullanıcılarının hesaplarının başkasının eline geçmemesi için bir güvenlik durumu oluşturmak. Yani örnek olarak telefonunuz kayboldu ve bir kişi telefonunuzu ele geçirdi Binance uygulamasına girmeye çalıştığında uzun süre işlem yapılmadığı zaman bu hatayı alabiliyor.

Token expired hatasının ikinci nedeni ise uygulamaya aralıklarla giriş yapmış olmanıza rağmen arka planda uygulamanın çalışmaya devam etmesi ve bu süreçte uzun süre işlem yapılmaması sonrası token expired hatası verilmesi. Aslında her iki nedende de Binance’ın amacı otomatik verileri kayıtlı olan Binance kullanıcıları girişlerde farklı kişilerin kullanıcılarının hesaplarına girmesini önlemek. Bu sistemi aslında birçok mobil uygulama farklı isimlerle kullanıyor. Kullanıcı güvenliğini üst seviyede tutmak isteyen Binance belirli aralıklarla bu hatayı vererek hesap sahiplerinin oturumlarına yeniden giriş yapmasını istiyor. Aslında buna bir hata demek yerine kullanıcı bilgilerini koruma amaçlı yeniden giriş yapma talebi de diyebiliriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir