Binance için ABD’de kara para soruşturması

Dünyanın önde gelen kripto para borsalarından Binance hakkında ABD’de soruşturma açıldı. ABD’de başlatılan soruşturmanın gerekçesi ise kara para aklama ve vergi kaçırma olarak açıklanıd. ABD Adalet Bakanlığı tarafından açılan soruşturma kapsamında şirket yetkililerinden bilgi talep edildi.

Dünyanın birçok ülkesinde faaliyet gösteren Binance’ın merkezi dünyada vergi cenneti olarak tanımlanan ülkelerden biri olan Cayman Adaları. Şirketin merkezi Cayman Adaları olmasına karşın Binance’ın dünya genelinde sadece Singapur’da ofisi bulunuyor.

ABD’de başlatılan soruşturmanın ardından açıklama yapan Binance Sözcüsü Jessica Jung, şirketin yasal düzenlemelere ve kanunlara bağlı olduğunu dile getirdi. Yasal yükümlülüklerinin sağlanabilmesi adına ABD’de yetkili mercilerle temasların sürdüğünü aktaran Jung, kripto varlıkların kara para aklamada kullanılmasının önüne geçilebilmesi için çalışmalar yaptıklarını ifade etti.

Binance, Türkiye’de kripto paralarla ilgili 16 Nisan’da yayımlanan düzenleme sonrası elektronik para kuruluşları üzerinden para transferini 30 Nisan 2021 tarihi itibariyla sonlandırdığını duyurmuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir