Binance CEO’su Zhao: Hiçbir güç Bitcoin’i durduramaz

Son haftalarda Çin devleti ve İran’dan gelen madencilik yasakları kripto para birimlerinin geleceğinin sorgulanmasına neden oldu. Bitcoin başta olmak üzere birçok altcoin fiyatları yüzde 50’leri aşan kayıplar yaşarken toparlanma çabaları da sınırsız kalıyor.

Dünyanın en büyük kripto borsalarından biri olan Binance’ın CEO’su
Changpeng Zhao, ise kripto para yatırımcılarını ve kripto varlık piyasalarını rahatalan açıklamalarda bulundu. Zhao, kripto para borsalarının geldiği noktada hiçbir gücün Bitcoin’i ya da  blockchain teknolojisini sona erdirme imkanı olmadığını vurguladı.

“500 milyon kişinin aklına kazınmış durumda”

Hükümetlerin kripto  paraları tehdit olarak görmeleri için herhangi bir gerekçe olmadığını da sözlerine ekleyen Zhao, “Kripto paralar ve teknolojisi artık 500 milyon insanın aklına  girmiş durumda. Kimsenin onu sonlandırma imkanı olmadığını  düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

Kripto para teknolojilerinin dünya çapındaki para hareketlerine daha fazla özgürlük getirdiğini de söyleyen Zhao, “Regülatörlerle rekabet  etmek gerektiğini düşünmüyorum. Her zaman işbirliği yapabiliriz”  şeklinde konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir