Altcoin nedir, ne demek? ‘2022 altcoin yatırım tavsiyeleri’ ibaresine dikkat!

Altcoin olarak tanımlanan Bitcoin sonrası kripto paralar 2022 yatırım tavsiyeleri içerisinde dikkat çekmeyi sürdürüyor. Peki, tam olarak altcoin ne demek, neden bu isim verildi? İşte 2022 altcoin yatırım tavsiyeleri için dikkat edilmesi gerekenler…

Dünya genelinde kripto para borsalarına olan ilgi artmaya devam ederken Bitcoin sonrasında ortaya çıkan yeni coinlerin gelecekteki durumu üzerine araştırmalar sürüyor. Bu alanda yatırım yapmak isteyen ancak Bitcoin alacak durumda olmayanlar ya da düşük ücretlerle altcoin alarak sürpriz beklemek isteyenler yatırım tavsiyeleri ile 2022 yılına hazırlık yapmayı bekliyor. Peki, ilk defa bu alana giriş yapacak olanlar için tam olarak altcoin nedir?

Altcoin ne demek?

Kısaca Bitcoin sonrasında ortaya çıkan tüm coinler altcoin olarak adlandırılıyor. Esas olarak “altcoin” adında bir coin bulunmamakla birlikte Bitcoin’in dışında kalan tüm coinler bu tabirle isimlendiriliyor. Altcoinler Bitcoin’e alternatif olarak üretilmiş coinler olarak kabul edilirken, sayıları kripto paralara olan ilginin artmasıyla paralel olarak hızlı bir şekilde yükseldi.

2022 altcoin yatırım tavsiyeleri için nelere dikkat edilmeli?

Altcoin tercihlerinde daha uzun vadeli, daha düşük riskli ve düzenli gelir düşünenler piyasa değeri en yüksek olan coinleri düşünebilirler. Bu alanda doğrudan yatırım tavsiyesi vermek mümkün değil. Ancak Ethereum, Binance Coin, XRP ve Solana gibi coinler piyasa değerleri bakımından daha fazla tercih edilen coinler arasında bulunuyorlar.

Aynı şekilde uzun vadede düşük ücretlerle katılım yapacak olanlar ise fiyatı daha uygun olan altcoinleri deneyebilir ve bu alanda yatırımlarını yapabilirler.

Az oranda yatırım yaparak sürpriz beklemeyi düşünenlerinse Elon Musk ve benzeri piyasa yönlendiricileri takip ederek hızlı reaksiyonlar alması gerekiyor. Uzun vadede sürpriz beklemek için deneme amaçlı düşük yatırımlar gerçekleştirilebilir.

“Uzun sürelerde zirveye oturacak” ve “zengin edecek altcoin” gibi açıklamalar elle tutulur somut verilere dayanmadığı için itibar etmemek gerekiyor. Bu kapsamda kripto para borsaları paylaşımları ile yakından tanınan isimler güncel olarak takip edilebilir ve onların uyarıları dikkate alınabilir.

Gerekli tüm yönlendirmeleri yaptıktan sonra “yazılanlar yatırım tavsiyesi değildir” diyerek sonrasında oluşabilecek sorunlara karşı önlem alınması ve üzerlerinden sorumluluk atmaları yönlendirmenin yapılmadığı anlamına gelmiyor. Bu kapsamda en doğru kararı yatırımı yapacak kişinin vermesi gerekirken tıpkı Bitcoin alımlarında olduğu gibi altcoin alımlarında da riskin unutulmaması ve ön planda tutulması gerekiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir