Cardano’nun Fiyat Dönüşü organik kaynaklı

Cardano, piyasadaki çoğu alt gibi, 21-23 Şubat tarihleri arasında önemli ölçüde değer kaybetti. Aslında, ADA ~30 % kadar düştü ve kripto varlığı bir noktada $ 0.81’e düştü. Bununla birlikte, kripto-varlığın Son 24 saat içinde yukarıdaki konumunu pekiştirmeyi başardığı ve dalgalanmanın sadece dönüşlü bir geri çekilmeden daha fazlası olduğu belirtilmelidir.

Cardano için, organik aktivite ve dağıtım şu anda kilit roller oynuyor olabilir, her ikisi de kripto varlığının son birkaç saat içinde kendi başına iyileşmesine izin veriyor.

ADA, yüksek aktif adresleri barındırmaya devam ediyor

ADA için aktif adresler son birkaç hafta içinde %26.48 arttı ve bu bulgu belirteç için tutarlı bir faaliyet olduğunu gösteriyor. Aslında, toplam adresler de, bu arada, düşüş düzeltmelerinin son gününde, 23 Şubat’ta 1.02 milyona yükseldi.

Ayrıca, aktif Adres oranı da geri çekilmelere rağmen sağlıklı bir 12.60% idi. Ancak, her şeyden çok, Cardano için daha iyi bir resim çizen servet dağılımı gibi görünüyordu.

Basın zamanında, Cardano belirteçlerinin en yüksek mülkiyeti perakende adreslerle, yani dolaşımdaki arzın %0.1’inden daha azını tutan adreslerle ilişkilendirildi. Arzın %1’inden fazlasını tutan balina adresleri sadece %2.36 ile sınırlıydı.

Ekli pasta grafiği ile temsil edilen yukarıda belirtilen dağıtım istatistikleri, Cardano için evlat edinme perspektifinden önemli ölçüde olumludur. Buna ek olarak, Şubat 2021’de, ADA’YI elinde tutan tüccarların sayısı (30 günden az bir süre) en yüksek seviyedeydi ve yeni jeton sahiplerinin sayısındaki artışın altını çizdi.

Hodlers sayılar açısından yıllık olarak düşük olsa da, bu adreslerin 10x yükseklikte satılma olasılığı son derece makul.

Cardano daha az uçucudur, ancak korelasyon bir sorun mudur?

2017-18 boğa koşusu ile ilgili olarak, Cardano için volatilite Endeksi nispeten yönetilebilir. ADA pazarındaki oynaklık şu anda Ocak 2020’de görülen rakamlarla aynı seviyededir ve fiyat grafiklerinde ani düzeltmeler dalgasının ardından son zamanlarda bir artış olmuştur.

Bununla birlikte, Cardano’nun yüksek Bitcoin korelasyonunun ileriye dönük bireysel performansını çarpıtabileceği olasılığı vardır.

Bitcoin ile daha yüksek bir korelasyon genellikle uzun vadede organik büyümeyi bozar. Grafik düzgün bir şekilde analiz edilirse, korelasyon 2020 ortasından bu yana çalkantılı olmuştur, bu nedenle Ada’nın önümüzdeki aylarda BTC’NİN performansından uzaklaşabileceği bir olasılık vardır. Bununla birlikte, basın zamanı görünümü göz önüne alındığında, bitcoin hareketinin önümüzdeki birkaç gün ve hafta boyunca ADA ile iç içe geçmesi daha muhtemel görünüyordu.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*