ABD’de ofisini açan Mükellef’e Apple Pay’den transfer

Ağustos 2020’de ABD’de şirket kurma hizmetini hayata geçiren internet üzerinden şirket kurma platformu Mükellef, şimdi de ABD’de ofis açtı. Şirketin ABD’deki ofisiyle operasyonlarını daha da büyütmeyi hedeflediği belirtildi.

Mükellef’in ABD’de kurduğu şirketin Ülke Müdürlüğü görevine de Apple Pay’den transferle Ersin Koçal getirildi. Koçal, yeni görevi öncesinde Apple Pay İş Geliştirme Departmanı’nda görev alıyordu.

Mükellef’in Türkiye ve Avrupa’da kısa zamanda ulaştığı başarıyı ABD’ye taşımak hedefi ile yola çıktılarını söyleyen Mükellef Kurucu Ortağı ve Genel Müdürü Okan Şafak, “Mükellef’in global pazarda ofis açmasından dolayı büyük mutluluk duyuyoruz. ABD’deki operasyomuzu Apple Pay’den transfer ettiğimiz Ersin Koçal’a emanet ederken Uber’den Ender Sözal’ı ekibimize kattık. Bu iki iyi transferle mutluluğumuzu katladık. Koçal’ın ve Sözal’ın ekibe katılmasıyla birlikte ABD’de Mükellef olarak şirket kurma, ön-muhasebe, muhasebe, vergi beyanı konularının yanı sıra müşterilerimizin ofis, posta hizmeti, yetkili temsilcilik ve hukuksal konularda danışmanlık hizmeti sunacağız. Mükellef olarak hali hazırda bir yıldır ABD’de şirket kurmak isteyen girişimcilere şirket kurma hizmeti sunuyoruz. ABD’de ofis açarak, sadece Türk girişimciler değil dünyanın her yerinden girişimciler için bu hizmetlerimizi sunmaya devam edeceğiz. ABD’de gerçekleştireceğimiz güçlü iş birlikleriyle bireysel girişimcilere şirket kurmanın yanı sıra pek çok farklı avantaj sağlayacağız.” ifadelerini kullandı.

Mükellef, bireysel girişimcilerin evden çıkmadan, şirket kurulum hizmetini internet üzerinden online olarak gerçekleştiriyor. Şirket ABD ve İngiltere’de de hizmet veriyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir